Budu mít svou knihu!

24.12.2018 15:13

Ano, zdá se to neuvěřitelné, ale rozhodl jsem se napsat si knihu o tom, jak jsem prošel všemi různými Minecraft PE servery a YouTubem až do fáze, kde se nacházím teď. Knihu jsem začal psát v květnu 2016 a později jsem nenápadně několikrát zmínil, že by v roce 2019 mohla vyjít. Nakonec se mi ji podařilo dokončit už v půlce prosince, ale protože své slovo držím, vyjde až 1. 1. 2019.

Jak ses dostal k psaní knihy?

V květnu 2016, když jsem začínal psát, jsem vůbec původně neplánoval, že bych psal knihu. Rodiče mi zakázali počítač, právě skončil MineTox (první pořádný server, na kterém jsem něco naprogramoval) a já se nudil, tak jsem sepsal všechnu svou MCPE historii do té chvíle. Psaní MCPE historie se mi nakonec natolik zalíbilo, že jsem si každý týden do "deníku" napsal záznam o tom, kolik mám odběratelů na YouTube a co se právě děje z hlediska MCPE.

Když jsem potom v březnu 2018 skončil s MagicianGames, zjistil jsem, že už vlastně do toho deníku nemám o čem psát, takže jsem ho začal kompletovat do knižní podoby. Svým kamarádům a rodině jsem tedy sdělil, že píšu knihu a že mi to bude trvat přibližně rok.

Kdy, kde a jak se dozvím o tom, kde knihu stáhnout?

Kniha vyjde 1. ledna 2019, jak jsem již říkal. Dostupná bude jako aplikace v obchodě Google Play a jako kniha na Apple Books.

Proč jen v elektronické podobě? A proč bude na Android jako aplikace a ne jako kniha?

Původně jsem plánoval, že bych knihu vydal i knižně, nakonec jsem ale došel k závěru, že počet čtenářů nebude příliš vysoký a nikomu se nebude chtít za knihu platit. Právě proto jsem se rozhodl, že kniha vyjde pouze elektronicky. Na Android kniha vychází jako aplikace proto, že proces nahrání knihy na Google Play je příliš složitý a zdlouhavý a udělat aplikaci včetně nahrání vyšlo mnohem lépe.

O mně

Jsem programátor webů, mobilních aplikací a YouTuber

Kontakt

V případě zájmu pište na:
kvetinac97[zavinac]email[tecka]cz